Medycyna Estetyczna

W Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej wykonujemy zabiegi:


Laserowe usuwanie zmian skórnych
Polega na odparowaniu zmiany wiązką światła laserowego - w zależności od głębokości i wielkości zmiany chorobowej może być wykonywane przy użyciu różnych trybów pracy lasera (normalpuls, superpuls lub ultrapuls). W zetknięciu z uwodnioną tkanką chorobową dochodzi do jej bezkrwawego odparowania. Miejsce po zabiegu następnego dnia pokrywa się powierzchownym brązowym strupkiem.
– brodawki płaskie
– kłykciny kończyste
– kępki żółte powiek
– włókniaki
– prosaki
– znamiona
– blizny

Laserowy lifting twarzy-laser fraxel
Urządzenie wytwarza równomierny strumień energii w postaci mikroskopijnej wielkości punkcików, prowadząc do powstawania tysięcy mikro ubytków w skórze. W tych miejscach dochodzi do ablacji a następnie silnej regeneracji skóry i pobudzenia tkanki do wytwarzania nowego kolagenu o lepszej jakości włókien. Odbudowa włókien kolagenowych przywraca skórze jej elastyczność, jędrność , powoduje spłycenie bruzd i zmarszczek.

Laserowe usuwanie owłosienia
Proces fotodepilacji polega na pochłonięciu przez melaninę zawartą w łodydze włosa, odpowiedniej ilości światła i rozproszeniu uzyskanego w ten sposób ciepła do tkanek sąsiadujących ( zjawisko fototermolizy selektywnej). Ciepło to powoduje uszkodzenie mieszka włosowego oraz komórek macierzystych, biorących udział w procesie tworzenia nowego włosa. Światło oddziałuje głównie na melaninę (laser diodowy, aleksandrytowy) i dlatego fotodepilacji ulegają jedynie włosy, które mają wystarczającą jej ilość oraz znajdują się jedynie w fazie anagenu.

Laserowe zamykanie n. krwionośnych
Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 1 do 3 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

Laserowe leczenie trądziku
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych
Najskuteczniejszą obecnie, a zarazem mało inwazyjną metodą usuwania blizn potrądzikowych jest metoda frakcjonowanej fototermolizy z wykorzystaniem lasera FRAXEL. Mechanizm działania FRAXELA polega na tworzeniu w obrębie bliznowatej skóry mikrokolumien uszkodzeń termicznych, w miejscu których dochodzi do intensywnej produkcji kolagenu. W efekcie zanikowe dołki zostają wypychane ku górze, co optycznie daje efekt wygładzenia powierzchni skóry.

Laserowa plastyka powiek
Zabieg poprawiający napięcie skóry powieki można również wykonać przy użyciu lasera. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Technikę tę można podzielić na kilka rodzajów, w zależności od stopnia inwazyjności.
Laserowe usuwanie rozstępów
Dzięki zastosowaniu odpowiedniej energii emitowanej przez laser dochodzi do odparowania blizny oraz do takiego jej podgrzania, aby doszło do ponownego jej modelowania. W tym celu używamy laserów, pracujących w systemie frakcyjnym.


Usuwanie przebarwień
W przypadku zmian pigmentowych adresatem światła jest melanina - ciemny barwnik nadający barwę skórze, włosom i tęczówce oka, a występujący w „nadmiarze” w tych miejscach, a w przypadku tatuaży - barwnik wprowadzony do skóry. Energia świetlna jest pochłaniana przez barwnik i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę komórek barwnikowych powodując ich zniszczenie.

Osocze bogato płytkowe
Specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Technologia oparta na osoczu bogatopłytkowym stosowana jest z ogromnymi sukcesami od ponad 10 lat w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii. Podawanie osocza bogatopłytkowego w zmarszczki uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia.

Korekcja/likwidacja zmarszczek
Jest to neurotoksyna działająca blokująco na przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, czego efektem jest „relaksacja” mięśnia. Lekarz stosuje kilka nakłuć w mięsień, po kilku dniach (od 2 do14) pojawia się efekt – rozluźnienie mięśnia i wyrównanie zmarszczki. Efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, po tym czasie należy zabieg powtórzyć. Toksyną botulinową można korygować lwią zmarszczkę na czole, zmarszczki poziome czoła, kurze łapki, opadające kąciki ust, uśmiech dziąsłowy, efekt „cellulitu” na brodzie, zmarszczki na szyi, ale też nadpotliwość pach, rąk i stóp. Ten ostatni zabieg warto wykonać wczesna wiosną, wtedy zapewnia nam komfort przez cały sezon letni.
– toksyna botulinowa
– azzalure

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową
Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki toksyny botulinowej typu A – uzyskiwanej z bakterii Clostridium botulinum, dochodzi do blokady działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika.

Wypełnianie zmarszczek (kw. hialuronowym)
Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny - jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.
Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.
Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii.

– bruzdy marionetki
– dolina łez
– drobne zmarszczki
– zmarszczki i bruzdy szyi
– fałdy nosowo-wargowe
– modelowanie owalu twarzy

Bezoperacyjny lifting twarzy
To przełomowa, mało inwazyjna metoda z użyciem specjalnych rozpuszczalnych nici na bazie kwasu polimlekowego, stanowiąca alternatywę dla tradycyjnego liftingu. Odmładza bez zmieniania naturalnych rysów twarzy i nie pozostawia żadnych śladów na skórze.
– nici Silhouette
– nici First Lift
– nici Happy Lift
– nici PDO
– nici Aptos

Wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy, czyli modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy. Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, gdzie najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. – Iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil.
– modelowanie kości policzkowych
– modelowanie brody
– modelowanie nosa

Modelowanie ust
Najpopularniejszym sposobem na wymodelowane, pełne usta jest zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy nadaje wargom objętości, koryguje kontur ust i podnosi opadające kąciki, co nadaje twarzy dużo młodszy wygląd.
– powiększanie ust
– korekcja warg
– nawilżanie ust

Lipoliza tk. Tłuszczowej (aqualix)
Aqualyx to bezbolesny i małoinwazyjny zabieg likwidowania tkanki tłuszczowej. Aqualyx to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które następnie transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. Zabieg jest bezbolesny i mało inwazyjny (1-2 wkłucia).

Skleroterapia
Skleroterapia to metoda leczenia niewydolności żylnej przez podawanie leków na drodze iniekcji do niewydolnych i rozszerzonych naczyń. Pod wpływem leku dochodzi do uszkodzenia błony wewnętrznej naczynia żylnego powodując zwłóknienie i wyłączenie go z układu żylnego, dzięki czemu pajączek naczyniowy lub żylak staje się zupełnie niewidoczny.
– zamykanie /likwidacja żylaków/żył
– zamykanie n. krwionośnych( venule i angiole-pajączki)

Mezoterapia igłowa
Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie do leczenia rozmaitych schorzeń skóry, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Mezoterapia jest niechirurgiczną metoda stosowaną dla regeneracji, poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, rozstępów a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnego preparatu poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.
– rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz grzbietu rąk
– nadmierne wypadanie włosów
– leczenie cellulitu
– likwidacja rozstępów 

Nasi Partnerzy

logo